image
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Pokládka

Pokládka

  • V rámci komplexního zajištění služeb zákazníkům v maximální možné kvalitě provádíme od roku 1999 i pokládku a renovaci masivních parket.
  • Naši zkušení kolegové z oddělení pokládky nejprve bezplatně prohlédnou a zaměří vaší podlahu, kde zkontrolují vlhkost, rovinnost a pevnost podkladu. Dále vám pomůžeme si vybrat rozměr a druh parket, vzor položení a typ povrchové úpravy v závislosti na předpokládaném zatížení. Následně pro vás zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku, po jejímž odsouhlasení upřesníme termín realizace a platení podmínky. 
                    

Schématický postup pokládky

1- konrola vlhkosti podkladu a relativní vlhkosti vzuchu
2 - vyrovnání případných nerovností podkladu
3 - pokládka a lepení parket
4 - broušení parket
5 - plošné přetmelení
6 - konečné broušení
7 - 3 x lakování lakem na vodní bázi včetně mezibroušení

  • Vlastní pokládka obsahuje donesení parket na místo, penetraci podkladu, přilepení parket do požadovaného vzoru, několikanásobné broušení parket profesionálními stroji s odsáváním, celoplošné přetmelení parket. Následuje trojnásobné lakování včetně mezibroušení při použití ekologického laku, případně impregnace podlahy olejem.V případě potřeby vyrovnáme podklad před započetím lepení parket stěrkovací hmotou. Samozřejmostí je dokončení olištováním podlahovými lištami dle vašeho výběru, včetně řešení přechodů přechodovými lištami nebo prahy. Při předání hotového díla vás budeme informovat o jednoduché údržbě dřevěné podlahy, aby vaše podlaha byla stále jako nová.
  • V rámci kompletnosti nabízené pokládky parket si vás dovolujeme též upozornit na možnost položení zajímavých a netradičních vzorů z masivních parket, včetně „orámování“ místnosti dřevěnou bordurou.  
                    
    Pokud si nevyberete služby odborné firmy a pokládku si chcete provést svépomocí, rádi vám postup pokládky a povrchové úpravy podrobně vysvětlíme a vybavíme vás vším potřebným. V případě zájmu vám též zapůjčíme brusné stroje.